Mootorrattajuhi ja mopeedijuhi kursused

Koolituskursusele võetakse õppima AM-kategooria, A-kategooria, või A2-alamkategooria mootorsõiduki juhtimisõigust taotlev isik, kelle alaline elukoht on Eestis ja kes:

  • AM-kategooria sõiduki juhtimisõiguse taotlemisel on õppetöö alustamisel vähemalt 14 aastat vana;
  • A2-alamkategooria sõiduki juhtimisõiguse taotlemisel on õppetöö alustamisel vähemalt 17,5 aastat vana;
  • A-kategooria sõiduki juhtimisõiguse taotlemisel on õppetöö alustamisel vähemalt 23,5 aastat vana.

Lisaks peab koolituskursusele vastuvõtmiseks omama taotletava kategooria mootorsõiduki juhtimist lubava märkega kehtivat tervisetõendit.

AM, A ja A2 kursusel esmaõppe korral tuleb läbida esmaabikoolitus.

Mopeed on kahe- või kolmerattaline mootorsõiduk, mille valmistajakiirus on üle 25, kuid mitte üle 45 kilomeetri tunnis ja mille töömaht sädesüütega sisepõlemismootori korral ei ületa 50 kuupsentimeetrit või muu propecia (finasteride)
sisepõlemismootori korral suurim kasulik võimsus ei ületa nelja kilovatti või mille suurim püsinimivõimsus elektrimootori korral on üle 0,25 kilovati, kuid ei ületa nelja kilovatti.

AM-kategooria sõiduki juhtimisõiguse taotlemine

Juhi vanuse alammäär on 14 aastat, kursusele võib registreeruda 14 aastaselt.

Isik, kes taotleb AM- kategooriat mootorsõiduki (mopeedi ) juhtimisõigust, peab läbima autokoolis koolituskursuse (28 tundi teooriat ja 12 tundi sõiduõpet ) ning sooritama edukalt liiklusteooria- ja sõidueksami.

Lisandub:

Esmaabikoolitus: Kestab 6 tundi + iseseisevtöö (Kokku kursuse maht 16 tundi)

Autokool Zebra annab õpilastele kogu vajaliku turvavarustuse õppesõidu ajaks tasuta kasutada. Samuti on õpilastel võimalik meie kooli mopeedi  ja turvavarustust kasutada ka Liiklusregistri büroos eksami sooritamisel (eelnevalt kokku leppida autokool Zebras).